Direktlänk till inlägg 8 december 2008
Ikväll jobbade jag ju som sagt mellan 15.3o-21, det gick jättebra att jobba idag. Eftersom alla ordinarie är på julbord ikväll, bjöd chefen oss vikarier på Julsmörgås med Sallad, Gurka, Köttbullar, Rödbetssallad, Prinskorv, Julskinka och Ägg på :) De kom direkt från Mössebergsbagaren också, Nice. Den var uppskattad :) Förutom sillen för den plockade jag bort, fy fan vad äckligt det är med sill.
En väldigt fin gest av chefen får jag säga! Kruxet är bara att nu är jag ju hungrig igen. Kan ju inte äta något nu då somnar jag ju aldrig sen. Fick ta mig en liten Yoghurt med blåbärssmak.
Fick skratta och le mycket idag vilket var väldigt roligt :) Fick lite komplimanger och kom att tänka på min mormor då. Världens bästa mormor om hon ändå bara levde :(
Skönt att jag börja känna hunger nu igen har vart för mycket att tänka på den senaste veckan, TYVÄRR! Så är det ibland ta inte åt dig/er everything is not personal.
Nä, nu ska jag fortsätta se på Prison Break, och sen ska jag faktiskt sova. Sovit helt värdelöst hela natten. God natt och sov så gott folks!
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | |||
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | |||
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | |||
29 | 30 | 31 | |||||||
|