Direktlänk till inlägg 30 november 2008
Idag har jag haft en halv aktiv söndag..
Det vill säga; inte bara slappat hela dagen som jag kan göra på söndagarna i vanliga fall om det inte är något speciellt som skall göras.
Har ju sprungit upp och ner från tvättstugan idag, sorterat lite tvätt och hängt upp på tvättstället. Sen tog jag fram mina julsaker och dammade av lite samtidigt.
Har dock känt mig irriterad i halsen idag liksom lite svullen och tidigare idag var jag lite varm samtidigt som jag hade lite rethosta. Bara det inte är något på gång nu, eller kanske bättre om det kommer nu och inte senare i december. Eller så händer det ingenting som det brukar göra.
Men jag har inte känt mig helt hundra i kroppen på hela helgen. Har ju inte vart ett dugg hungrig heller för den delen. Hungern har liksom vart borta. Kan vara något på G då. Fick i alla fall i mig Kotlett, Ris, Béarniesesås och Sallad till middag idag. Smakade väldigt gott :)
Ska snart sova känner jag är väldigt trött nu.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | ||||||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | |||
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | |||
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | |||
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | |||
|