Direktlänk till inlägg 14 juni 2012
Innan jag åkte till stan var jag inne på iems på Torget en sväng och kika. De har en del inredningsprylar från Different Design som jag gillar. Fanns mycket fint så det var lite svårt att välja, men jag slog till på två saker därifrån. Det jag köpte var mycket finare än det jag har hemma så på måndag ska det bytas ut. Inne i stan kolla jag i massa butiker, men jag fastnade inte för nåt speciellt. Det jag ville ha fanns inte eller så prova jag nåt och det kändes inte bra. Hitta däremot en klänning på Missäy som jag vart på jakt efter, MEN det var för stor storlek på den så jag fick hänga tillbaka den. Hitta nåt annat fint istället. Är nöjd med min lilla shopping från idag!
Detta shoppade jag idag:
* Vit Hängare "Handdukar", 99 kronor, iems- Denna ska jag byta ut mot den tråkiga fula hängaren jag har hemma hos mig! Tyckte att denna var jättefin!
* Vitt Pennfack "Pennor - sudd", 59 kronor, iems- Jag tycker att denna var fin! Billig är den också.
* Rosa Klänning, 159 kronor, Missäy- Tycker att denna var jättefin! Ville ha en annan egentligen, men denna klänningen blev bra den med.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 |
|||||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | |||
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | |||
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | |||
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | ||||
|