Direktlänk till inlägg 8 juni 2012
Idag har alla tagit studenten i stan, och studenterna har åkt omkring i lastbilar, traktorer och bilar. Men den allra bästa var dubbeldäcks bussen en sån som de har i London. Det var riktigt jävla häftigt för den stack verkligen ut jämfört med dem andra. Genomtänkt var det och sånt är jävligt kul! När man såg dem åka utanför jobbet blev jag sugen på Champagne, festsugen som faaaan och självklart att ta studenten igen!! Det blir man alltid varje år. Vi hade riktigt kul ute på balkongen i alla fall, hahahaha!
Känner mig dock lite flummig nu efter sex dagar i rad. Har inte orkat tänka nu på kvällen över huvud taget. Imorgon är jag ledig i alla fall Ska bli skönt att ha en ledig dag imorgon känner jag. Kanske ska börja förbereda packningen imorgon.. I alla fall tänka ut vad jag ska ta med mig för kläder tror jag.
Nä, ska fortsätta lyssna på lite musik på Spotify. Är så jävla danssugen nu va!! Men nästa vecka då jävlar. Hoppas att Ni haft en bra dag. Natti och tjing tjong
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 |
|||||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | |||
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | |||
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | |||
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | ||||
|