Direktlänk till inlägg 4 januari 2012
Det kändes jättekonstigt att sova ensam i min lägenhet inatt, samma som att det var konstigt att sova hos mamma när jag åkte ner för två veckor sen. Tomt har det verkligen känts idag.. Ville verkligen inte åka igår alltså!
Som tur var så har jag i alla fall sovit bra i min säng ändå trots att Emil härjade utanför fönstret.. Tjugo över elva ringde M., från Resursen så imorgon ska jag jobba mitt första pass för det här året, och det är ju kväll så det ger mer OB nu tack vare Trettondagsafton =) Det är jävligt bra det och välkommet inför nästa månad. Brukar alltid vara så fattig i början av året då det är en jävla massa utgifter som man får extra..
Jag har inte gjort så värst mycket idag faktiskt mer än att ha tagit bort mitt Julpynt och ställt fram mina vanliga lampor igen! Hade redan tröttnat på skiten när jag var hemma, och kände att det åker ner när jag kommer till mig. Skönt hur som! Strax efter fem kom S., då vi skulle ut och powerwalka idag som vi hade bestämt! Det var jätteskönt att vara ute och gå, men jag måste säga att det var kallt i blåsten! Frusen var jag när jag kom hem. Duschen var inte fel kan jag ju säga.
Det har vart en bra och lugn dag idag, och blåsig! Hoppas att Ni haft en bra dag.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | |||||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | |||
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | |||
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | |||
23 | 24 | 25 |
26 |
27 | 28 | 29 | |||
30 | 31 | ||||||||
|