Direktlänk till inlägg 29 mars 2011
När jag kom till Göteborg tidigare idag droppade jag Nordstan idag, ska dit imorgon istället. Jag åkte hem till mamma och lämna min väska innan jag mötte upp syrran på Torget. Vi gick runt där och kikade lite. Jag fick ju presentkort av brorsan där i julklapp som jag inte har utnyttjat än, och jag ville gärna se om jag kunde hitta något som jag gillade! Jag hittade lite saker som jag ville ha, och behövde ha. Är mest nöjd med min shopping på H&M faktiskt.
Detta shoppade jag idag:
* Fiberpennor, 79 kronor, Bokia- Behövde nya pennor då mina gamla strax är slut! Använder alltid dessa pennorna i min kalender så dem går åt!
* Hjärta på pinne, 8 kronor (Ordinarie pris 15 kronor), Dimoda- Dem har utförsäljning på Dimoda så jag köpte detta hjärtat. Kunde köpt en till då dem verkligen var gratis!
* Kilklacksskor Slingback, 129 kronor (Ordinarie pris 199 kronor, hade 5o kronors-kupong och 1o% rabatt), H&M- Har kollat på dessa skorna nu i några år, men jag har aldrig slått till på dem förrän nu! Tycker att dem är så fina!! Dessa kommer användas jävligt flitigt i sommar faktiskt! Betalades delvis av presentkortet, så jag gav inte mycket för dem för mina egna pengar!
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
||||
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | |||
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | |||
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | |||
28 | 29 | 30 | 31 | ||||||
|